گواهینامه SSL

گواهینامه امنیتی اس اس ال

اولین و مهم ترین گام در مسیر تامین امنیت تبادل اطلاعات در اینترنت، استفاده از گواهی اس اس ال یا SSL Cetificate در هاست یا سرور اختصاصی می‌باشد. این گواهینامه امنیتی با رمزنگاری اطلاعات در حال انتقال، امکان هرگونه سوءاستفاده ای را به حداقل می رساند گواهی SSL فضای کسب و کار یا تبادل اطلاعات آنلاین شما را حفاظت می کند و سبب می شود کاربران از امنیت سایت شما اطمینان خاطر داشته باشند.

بکاپ گیری روزانه

بکاپ گیری به صورت روزانه از کلیه اطلاعات انجام میشود. همچنین برای امنیت بیشتر یک بکاپ کلی از سیستم عامل در بازه زمانی 6 ساعت یکبار تهیه شده و بر روی هارد های تحت شبکه نگهداری میشود

گواهی امنیتی رایگان

بر روی کلیه سرویس های میزبانی وب تگراهاست گواهی ssl رایگان سه ماهه ارائه میشود. گواهی های رایگان در کلیه مرورگر ها قابل اطمینان بوده و همانند گواهی های دیگر کار میکنند. همچنین زمان فعال سازی آنی میباشد

مانیتورینگ 24 ساعته

کلیه سرویس ها توسط نرم افزار مانیتورینگ قدرتمند PRTG به صورت لحظه ای مانیتورینگ میشوند و در صورت بروز اختلال نرم افزار از طریق پیامک و ایمیل مسئولان فنی را از مشکل جاری مطلع میکند

زیر ساخت نرم افزاری

در سرویس هاست ویندوز ایران آخرین نسخه Net Framework. و SqlServer نصب میباشد همچنین با ارائه آپدیت های جدید تگراهاست طی زمان بندی مشخص کلیه سرور ها را به آخرین نسخه نرم افزار ها آپدیت میکند

SSl رایگان

تا سه ماه میتوانید از SSL رایگان تگرا هاست استفاده کنید


گواهینامه ssl سه ماهه رایگان برای کاربران خرید هاست

تا سه ماه می توانید بصورت رایگان و آزمایشی از سرویس SSL استفاده کنید. همچنین https باعث رمزنگاری اطلاعات شده و از هک و لو رفتن اطلاعات ورود به سایت شما جلوگیری میشود.

چه نوع SSL باید بخریم ؟

شرکت های ارایه دهنده SSL زیادی در دنیا وجود دارد. تفاوت آنها در چیست ؟ از چه شرکتی و با چه کیفیتی باید SSL را خرید ؟

حرفه ایی تر نمایش داده شوید

وب سایت های دارای گواهینامه SSL به دلیل صدور گواهینامه برای آنها دارای اعتبار بیشتری می باشند و کاربر راحتتر می تواند به وب سایت شما اعتماد کند.

افزایش فروش

افزایش فروش هر وب سایتی ارتباط مستقیمی با اعتماد کاربران دارد با وجود گواهینامه SSL می توان اعتماد کاربران را کسب کرده و بهبود در فروشتان ایجاد نمایید.

حفاظت از اطلاعات کاربران

با استفاده از گواهینامه SSL می توان اطلاعات ارسالی برای کاربران را محافظت نموده تا در میان راه توسط دیگران لو نرفته و ایمن خواهید بود.

اطلاعات حیاتی جهت انتخاب و خرید بهترین SSL

در صورتی که اطلاعات زیر را ندانید نمیتوانید SSL مناسبی را انتخاب کنید . لطفا پیش از خرید مطالعه فرمایید.

  • فقط شرکت های خاصی خدمات SSL را برای دامنه های .IR ارایه میدهند از این رو برای دامنه های IR هزینه کمی بیشتر است
  • هر گواهی SSL فقط از یک دامنه پشتیبانی میکند حال اگر وب سایت شما دارای زیر دامنه باشد و بخاهید برای آنها هم SSL دریافت نمایید WILDCard این امکان را مهیا میکند که تمام ساب دامنه های وب سایت شما هم بتوانند از SSL بهره ببرند.
نصب SSL به دو صورت انجام میپذیرند.

1- توسط کاربر
در صورتی که کاربر نحوه نصب SSL را میداند یا با کمک گرفتن از مقالات آموزشی تگرا هاست که به صورت کامل این روند را شرح داده می تواند SSl را راه اندازی نماید

2- نصب توسط تیم تگرا هاست
در صورت تمایل تگرا هاست برای شما این روند را انجام میدهد که در این صورت به اطالاعاتی نیاز است که از طریق سیستم تیکت به کاربر اطلاع داده میشود .

85000 تومان

سالانه
Domain Validation
ويژه دامنه هاي بين المللي
صدور اني گواهينامه
صدور مجدد (reissue) به تعداد نا محدود
نصب رايگان

579000 تومان

سالانه
Domain Validation + Wildcard
ويژه دامنه هاي بين المللي
صدور اني گواهينامه
صدور مجدد (reissue) به تعداد نا محدود
نصب رايگان

115000 تومان

سالانه
Domain Validation
ويژه دامنه هاي ملی (IR)
صدور اني گواهينامه
صدور مجدد (reissue) به تعداد نا محدود
نصب رايگان

579000 تومان

سالانه
Domain Validation + Wildcard
ويژه دامنه هاي ملی (IR)
صدور اني گواهينامه
صدور مجدد (reissue) به تعداد نا محدود
نصب رايگان

نحوه ی کارکرد گواهی/پروتکل SSL

هنگامی که کاربر (بازدید کننده وب سایت) اقدام به مشاهده یک سایت امن شده با استفاده از SSL می نماید، نرم افزار مرورگر شما(Chrome،Firefox،IE) پروسه های زیر را طی می نماید:

1 . در ابتدا مرورگر از وب سرور میزبان سایت مربوطه درخواست گواهی تصدیق را می نماید
2 . سرور در پاسخ به درخواست مرورگر، کپی ای از گواهی SSL را ارسال می نماید
3 . مروگر سپس اقدام به بررسی نسخه ی کپی از گواهی SSL ارسال شده برای اعتماد و یا عدم اعتماد به آن می نماید و در نهایت پیغامی به وب سرور ارسال می نماید.
4 . در صورتیکه گواهی توسط مرورگر قابل اعتماد(TRUSTED) شناسایی گردد وب سرور اقدام به ارسال تاییدیه امضا شده به صورت دیجیتالی نموده و مرورگر از این پس قادر به ارتباط به صورت رمزنگاری می باشد.
5 . ارتباط رمز نگاری شده بین سرور و مرورگر برقرار می شود.
6 . درنهایت پروتکل HTTPS قابل مشاهده می باشد سایت با قفل سبز رنگ مشاهده می شود

سوالات بیشتر...
به صورت کلی ۳ نوع گواهی SSL وجود دارد:
گواهی (DV (Domain Validated SSL
گواهی (OV (Organization Validated SSL
گواهی (EV (Extended validated SSL
گواهی های WildCard SSL و گواهی چند دامنه ای MultiDomain SSL امکانات های مازادی می باشند که توسط مراجع صدور گواهی های SSL جهت حصول عملکرد های متعدد با گواهی ای واحد، ارائه می شوند.
یک فایل گواهی SSL شامل یه کلید رمزنگاری شده (cryptographic) امضا شده به صورت دیجیتالی می باشد (Digitally siged cryptographic key). این کلید شامل اطلاعات پیش رو می باشد: آدرس وب سایت (website URL)، اطلاعات ارگان مربوطه، اطلاعات صادر کننده گواهی، مدت زمان اعتبار گواهی، کلید عمومی (Public key) و در نهایت نسخه ی SSL
در ساختار کلید عمومی (Public Key)، گواهی ریشه (Root Certificate) یک گواهی public key امضا نشده و یا self signed می باشد که مرجع صادر کننده SSL را معرفی می نماید.
گواهی میانی (Intermediate) برای محافظت از root certificate با استفاده از لایه های متعدد امنیتی می باشد تا اطمینان حاصل شود که key ها در دسترس نباشند. به بیان دیگر پل ارتباطی بین گواهی (SSL (ssl certificate و root certificate می باشد
Encryption key یک کلید پنهان نگاری شده (Cryptographic key) برای کنترل عملیات رمزنگاری می باشد به صورتیکه Encryption key صحیح قادر به تبدیل داده ی رمز نگاری شده به داده عادی (رمز نگاری نشده) می باشد. طول کلید رمز نگاری بر اساس Bit سنجیده می شود به عنوان مثال ۱۰۲۴ یا ۲۰۴۸ بیت.
کلید عمومی و خصوصی(public & private) دو کلید پهنان نگاری شده (Cryptographic key) در ساختار SSL می باشند. هر دوکلید مرتبط با الگوریتم های ریاضی می باشند به این صورت که داده ای که با public key رمز نگاری شده است تنها با Private key مرتبط/متناظر خود قابل رمزگشایی می باشد. Public Key: این کلید برای تمامی کاربرانی که از طریق ارتباط اینترنتی به سرور مربوطه متصل شوند در دسترس می باشد و در دایرکتوری خاصی از سرور قرار داده شده است
Private Key: این کلید تنها در اختیار سرور میزبان سایت که بر روی آن SSL نصب شده (یا قرار است نصب شود) می باشد
این گواهی یکی از انواع گواهی SSL می باشد که امکان امن سازی تعداد نامحدود از ساب دامین های دامنه مربوطه را فراهم می آورد. به عنوان مثال در صورت خرید گواهی Wildcard برای دامنه issls.com قادر به امن سازی تمامی آدرس های زیر می باشید:
issls.com
subdomain.issls.com
clients.issls.com
support.issls.com