این اولین قدم برای شروع کار شماست

ثبت دامنه ، اولین قدم ویکی از مهمترین مراحل راه اندازی کسب و کار آنلاین شماست ، در واقع نام دامنه وب سایت شما نشان تجاری شماست ، اهمیت انتخاب نام دامنه و همچنین پسوند دامنه ثبتی متناسب با نوع فعالیت و کسب و کار شما می تواند تاثیر بسیار بالایی در ایجاد برندی مناسب برای شما در بین رقبای کاری شما داشته باشد

دامنه چیست؟

دامین ( دامنه ) آدرس وب سایت است و اگر بخواهیم به زبان ساده بگوییم مشابه آدرس منزل شماست که با دانستن این آدرس هر شخص می تواند منزل شما را پیدا نماید.mysite.com نمونه یک دامین است که mysite پیشوند گفته می شود و به دلخواه شما با سه کاراکتر به بالا قابل انتخاب است و com پسوند دامین است که مدلهای مختلف دارد و متداولترین آنها com , net , org , info , ir است. متداول ترین نوع دامین ir و com می باشد که ir برای سایتهایی که موضوعیت ملی دارند و تمایل دارند تا در بخش داخل ایران بیشتر فعالیت نمایند بیشتر استفاده میگردد و دامین com برای سایتهای بین المللی و شرکت ها که تمایل دارند در زمینه بین المللی شناخته شوند بیشتر کاربرد دارد. هر پسوند نشانگر فعالیت سایت در آن زمینه است.

سوالات بیشتر...
خیر , دامنه ها در تگراهاست به صورت آنی و خودکار بعد از پرداخت ثبت و فعال میشوند
خیر , تگراهاست فقط نماینده و رابط مالی دامنه شما میباشد و مالکیت دامنه به نام شخص ثبت کنند است
بله , کلیه کاربران میتوانند در هر زمان با مراجعه به ناحیه کاربری تگراهاست نسبت به تغییر دی ان اس های دامنه خود اقدام کنند
در سلسله مراتب ثبت دامین، بعد از انتخاب نام دامین ، انتخاب پسوند مطرح می شود که هم از دید کاربران و هم از دیگاه موتورهای جستجو حائز اهمیت است .
پسوند ها صرف از نظر از نام انتخابی ، معرف زمینه کاری و نوع ارائه خدمات سایت به مخاطبین بوده ودر برخی موارد نیز به لحاظ جغرافیایی تفکیک خوبی خواهد داشت.
بله
  • کاراکترهای مجازی که می‌تواند در نام دامنه استفاده شود عبارتند از حروف a تا z، ارقام 0 تا 9 و خط تيره ( - ).
  • نام دامنه نمی‌تواند با خط تيره ( - ) شروع شود يا خاتمه يابد.
  • نام دامنه باید حداقل از ۳ کاراکتر تشکیل شده‌باشد.
بله , در صورت درخواست کاربر پنل دامنه اصلی در اختیار کاربر قرار میگیرد