آموزشپلسککنترل پنل ها

نحوه ساخت FTP اکانت در پلسک

آموزش تصویری نحوه ساخت FTP اکانت در پلسک

FTP یک پروتکل یا قرارداد برای انتقال فایل در شبکه جهانی اینترنت است. این پروتکل که یکی از قدیمی ترین پروتکل های اینترنت می باشد، هنوز هم کاربرد زیادی دارد و در سال ۱۹۷۰ در اینترنت توسعه یافت. برای انتقال هر نوع داده باید با توجه به قراردادهای موجود از یک نوع از آنها استفاده کرد تا کارایی را که مد نظر ماست داشته باشد. پس شما با FTP می توانید فایل های مورد نظر خود را از یک رایانه به رایانه دیگر، در یک شبکه بر پایه TCP منتقل نمایید.

از قسمت “Websites & Domains” وارد بخش “FTP Access” شوید.

نحوه ساخت اکانت FTP در Plesk

روی گزینه “Add an FTP Account” کلیک کنید.

صفحه ای به صورت زیر باز می شود:

نحوه ساخت اکانت FTP در Plesk

فیلدهای مورد نظر را پر کنید:

1. FTP acount name: در این کادر نام اکانت مد نظر را وارد کنید.
2. Home directory: در این کادر مسیری را انتخاب کنید که قصد دارید بعد از متصل شدن اف تی پی فایل ها را در این مسیر بارگذاری کنید.
3.  new password: پسوردی برای اکانت خود تعیین کنید. دقت داشته باشید در هنگام متصل شدن به اف تی پی باید این پسورد را وارد کنید پس پسورد را به خاطر داشته باشید.
برای ایجاد یک پسورد به صورت تصادفی و قوی می توانید از گزینه Generate کلیک کنید و برای نمایش پسورد ایجاد شده از گزینه show استفاده کنید.
4. confirm password: در این کادر پسورد را مجدد وارد کنید.
5. Read permission: در صورتی که قصد دارید اکانت ایجاد شده فقط امکان دیدن فایل های را داشته باشد این گزینه را تیک بزنید.
5. Write permission: در صورتی که قصد دارید اکانت ایجاد شده امکان تغییر و همچنین بارگذاری فایل روی هاست را داشته باشد باید این گزینه نیز تیک بخورد.

6- روی OK کلیک کنید.

در کادر سبز پیغام موفقیت ساخت اکانت به شما نمایش داده می شود و نام حساب FTP ساخته شده در لیست وسط صفحه به نمایش در خواهد آمد.

نحوه ساخت اکانت FTP در Plesk

امیدوارم این آموزش برای شما مفید واقع شده باشد. با آموزش بخش های دیگر پلسک همراه ما باشید.

3.4/5 - (22 امتیاز)
برچسب ها
نمایش بیشتر

تگرا هاست

مجموعه فناوری تگرا هاست (تارنما نگار سپاهان) در سال 1388 به منظور فعالیت در زمینه فناوری اطلاعات تاسیس گردید و راه پر فراز و نشیب رشد و پیشرفت در این عرصه را به منظور کسب تجربه و خدمت به پیشرفت تکنولوژی در کشور با همراهی مدیران و متخصصین علوم فناوری اطلاعات و ارتباطات پیموده است . سعی ما در تگرا هاست ارائه پشتیبانی مطلوب جهت جلب کاربران گرامی می باشد که دستیابی به این موفقیت تنها به تلاش و پشتکار گروه پایان نمی یابد بلکه ارائه نظرات، پیشنهادات و انتقادات شما کاربران گرامی که در واقع سرمایه اصلی ما محسوب می شوید راه گشای ما در ارائه خدمات بهتر می باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن