مقالات

معرفی دیتاسنتر OVH

درباره دیتاسنتر OVH

دیتاسنتر به گروه بزرگی از سرورها, زیرساخت‌های ارتباطی و امنیتی که برای ذخیره سازی, پردازش و توزیع مقادیر عظیمی از داده ها (از راه دور) مورد استفاده قرار می گیرند, گفته میشود.دیتاسنتر به مجموعه‌ای از سرویس دهنده ها, زیرساخت‌های ارتباطی, امنیتی و تجهیزات الکترونیکی گفته می‌شود که برای ارائه, نگهداری و پشتیبانی از سرویس‌های تحت شبکه (اینترنت, اینترانت, اکسترانت) بکار گرفته می‌شوند. دیتاسنتر بسته به نوع کاربردی که برای آن تعریف شده است, می‌تواند به عنوان یک مرکز پردازشی, مرکز ذخیره داده, مرکز جمع آوری داده و یا تمامی این موارد عمل کند. مراکز داده بسیار عظیم و متنوعی در سر تا سر شبکه جهانی اینترنت در حال سرویس دهی هستند که برخی از این مراکز استفاده تجاری محدود درون سازمانی دارند و برخی دیگر در اینترنت به صورت تجاری و یا عمومی قابل استفاده هستند.

واحد IT یکی از قسمت های بسیار مهم از هر سازمان و شرکت در سراسر جهان می باشد. توجه این واحد و ارتقاء آن یکی از نکات اصلی جهت تداوم کسب و کار می باشد. شرکت ها برای اجرای عملیات خود به  سیستم های اطلاعاتی متکی هستند . اگر یک سیستم در دسترس نباشد, ممکن است عملیات شرکت دچار اختلال و یا بطور کامل متوقف شود. ارائه یک زیرساخت قابل اعتماد به منظور به حداقل رساندن احتمال اختلال برای انجام عملیات IT  لازم است. از موارد مهم دیگر, امنیت اطلاعات می باشد. به همین دلیل Data Center ها به عنوان یک محیط امن که احتمال نقض امنیت را به حداقل میرساند, مورد توجه قرار می گیرند.

معرفی دیتاسنتر OVH:

OVH نام عظیم ترین دیتاسنتر در اروپا ، نامی آشنا برای صنعت IT در جهان و به خصوص قاره اروپا این دیتاسنتر با داشتن بیش از 2000 پرسنل یکی از قوی ترین مراکز داده در جهان به شمار می آید این مرکز داده عظیم اعلام نموده است که توانایی نگهداری 400 هزار سرور را دارد .این دیتاسنتر به دلیل پینگ مناسب به ایران و ارائه ای پی تا ۲۵۶ عدد از لوکیشنهای مختلف (BE-CH-CZ-DE-ES-FI-FR-GB-IE-IT-LT-NL-PL-PT ) و از همه مهمتر  آنتی دی داس (Anti DDoS) سخت افزاری رایگان تا ۹۰ گیگ باعث شده این دیتاسنتر به یکی از دیتاسنترهای مطرح و نامی تبدیل شود .

دیتاسنتر OVH فرانسه یکی از ۳ کمپانی بزرگ میزبانی در دنیا می باشد, OVH در اروپا کمپانی اول به شمار می رود. این دیتاسنتر با توجه به قیمت بسیار مناسب و کیفیت بسیار بالای شبکه و سخت افزار ارائه شده یک انتخاب مناسب برای استفاده به عنوان مجازی سازی و هاستینگ میباشد. همچنین با توجه به این که دارای فایروال های رایگان برای جلوگیری از حملات مختلف DDOS روی سرور ها می باشد یک انتخاب مناسب برای هاستینگ و وب سایت هایی که مورد حملات متعدد DDOS قرار می گیرند به شمار میرود.دیتاسنتر OVH از نظر فاصله جغرافیایی به ایران از پینگ مناسب برخوردار است و از نظر کیفیت سرویس ها و عملکرد دیتاسنتر جزو برترین دیتاسنتر های اروپا به شمار می رود .

تاریخچه دیتاسنتر OVH:

دیتاسنتر ovh فرانسه

دیتاسنتر او وی اچ در سال 1999 توسط فردی به نام “Octave Klaba”  و با کمک سه عضو خانواده (هنری، هالیون و میروسلا) تاسیس شد. در اکتبر سال 2016، گزارش شده است که این شرکت 250  میلیون دلار برای گسترش بیشتر شرکت خود در سطح بین الملل صرف کرده است. شرکت OVH بیش از 1000 میلیون دلار ارزش دارد و تنها در سال مالی 2016، به میزان 320 میلیون یورو درآمد داشته است. این شرکت یکی از بزرگترین دیتاسنترهای جهان می باشد که در بیشتر کشورهای پیشرفته به ارائه خدمات می پردازد.

از سال 2018، دیتاسنتر او وی اچ، دارای 27 مرکز داده در 19 کشور می باشد که از 300،000 سرور، میزبانی می کند. این شرکت، خدمات محلی مانند دفاتر خدمات مشتری را در بسیاری از کشورهای اروپایی و همچنین در آمریکای شمالی و آفریقا ارائه می دهد. او وی اچ یکی حامیان مالی پروژه “بیایید رمزگذاری کنیم” (Let’s Encrypt) می باشد.

ویکی لیکس و دیتاسنتر OVH:

در دسامبر 2010،  Gizmodo بیان کرد که سایت جنجالی “ویکی لیکس”، دیتاسنتر او وی اچ را به عنوان ارائه دهنده سرویس هاست جدید خود انتخاب کرده است، این اتفاق زمانی رخ داد که ویکی لیکس در تلاش برای دریافت این خدمت از طرف آمازون بوده است اما شرکت آمازون حاضر به ارائه خدمات میزبانی وب به ویکی لیکس نشد. در 3 دسامبر، وقتی جنجال این خبر بالا گرفت، “اریک بیسون”، وزیر صنعت فرانسه، درصدد ممنوع کردن این میزبانی در خاک فرانسه شد. هرچند تلاش های وی به ثمر ننشست و در این زمینه ناکام ماند. در تاریخ 6 دسامبر 2010 قاضی حکم کرد که نیازی به اقدام دیتاسنتر OVH برای متوقف کردن میزبانی ویکی لیکس وجود ندارد. این پرونده بر اساس این فرض رد شد که چنین پرونده نیاز به دادرسی دفاعی دارد.

امنیت فیزیکی بسیار بالا

امنیت در دیتاسنتر ovh

 • فقط افراد و کارمندان شرکت که دارای مجوز هستند می توانند به صورت فیزیکی به سرور ها دسترسی پیدا کنند.
 • دسترسی ها افراد با نشان های مخصوص کنترل می شود. دوربین های مداربسته همراه با نظارت ۲۴ ساعته و ۷ روزه هفته در محل دیتاسنتر ها انجام می شود.
 • در اتاق ها سرور سیستم های امنیتی تشخیص دود نصب شده است
 • متخصصین به صورت ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته

زیرساخت های همیشه در دسترس

فناوری در دیتاسنتر ovh

 • سیستم تغذیه ی دوگانه
 • 250 kVA به ازای هر دستگاه UPS
 • ژنراتور های تولید برق دارای تداوم ۴۸ ساعته
 • حداقل ۲ اتصال شبکه در دیتا سنتر، ۲ اتاق شبکه دارای قابلیت پشتیبانی از یکدیگر
 • ظرفیت شبکه بسیار بالا: 10GB+ و 40GB+ اتصال در شبکه اصلی

منطبق با استاندارد های بین المللی

 • دارای استاندارد ISO 27001:2005 برای اجرا و ارائه زیرساخت های اختصاصی و رایانش ابری
 • استاندارد های ISO 27002 و ISO 27005 مدیریت امین و ارزیابی ریسک
 • دارای گواهینامه SOC 1 و 2 نوع II برای ۳ دیتا سنتر در فرانسه و کانادا، اثباتی برای چگونگی امن کردن خدمات خود

نام نیک در حفظ محیط زیست

دیتاسنتر ovh

 • ۹۸٪ از اتاق های هاستینگ بدون تهویه هوا هستند
 • سیستم سرمایشی آبی باعث می شود ۷۰٪ گرمای تولید شده توسط پردازنده ها خنک شود
 • سیستم خنک کننده هوا ۳۰٪ باقیمانده را تخلیه میکند
 • هزینه های مصرف انرژی نصف شده اند

تحقیق، توسعه و نوآوری مداوم

ovh datacenter

 • OVH از سال ۲۰۰۳ در حال طراحی و ساخت دیتا سنتر های خودش می باشد
 • تحقیق و توسعه متداوم برای آسان سازی  نصب و راه اندازی و نگهداری از سرور ها
 • نوآوری متدوام به خصوص برای بهبود بخشیدن سیستم سرمایش
 • تجهیزات پیشرفته مرتبا به روز رسانی و تعویض می شوند

دیتاسنتر OVH اولین مرکز داده انگلستان :

ovh در لندن

همانطور که قبلا توسط “Computer Weekly” در ژانویه 2017 گزارش شده بود؛ اعلام شد که تجهیزات میزبانی دیتاسنتر او وی اچ، در ماه مه 2017، در انگلستان افتتاح خواهد شد، اما پروژه تاخیرهای غیر منتظره ای را تجربه کرد، “هیرن پارخ”، مدیر اجرایی او وی اچ، ضمن تایید این خبر، در این باره گفت:

“همانند تمام پروژه هایی با این مقیاس، با توجه به علل خارجی که خارج از کنترل OVH هستند، این پروژه با تاخیر اجرا خواهد شد.”این مرکز داده دارای 40،000 سرور است و هدف آن ارائه قابلیت اطمینان، امنیت و سرعت برای مشتریان است، که دیتاسنتر او وی اچ برای اطمینان از این حقیقت، مشتریان را به آزمایش این سرویس ها دعوت کرده است. این شرکت همچنین در اواخر این سال، گزینه های گسترده ای از محصولات خود را به منطقه لندن اضافه خواهد کرد.

مرکز داده OVH در لندن به لیست دیتاسنترهای واقع در استرالیا، لهستان، سنگاپور و آلمان که طی سال گذشته توسط او وی اچ تاسیس شدند؛ اضافه خواهد شد.دیتاسنتر OVH، یک سرمایه گذاری 250 میلیون دلاری از KKR و TowerBrook در اکتبر 2016 و 400 میلیون یورو بودجه نیز توسط 9 شرکت بانکی در ماه ژوئن 2017 دریافت کرد.این شرکت قصد دارد تا دو مرکز داده دیگر در ایالات متحده، یکی در ساحل شرقی و یکی در غرب، اضافه کند و تا سال 2020 تاسیسات جدیدی را در اسپانیا، ایتالیا و هلند، برپا سازد.

4.8/5 - (6 امتیاز)
برچسب ها
نمایش بیشتر

تگرا هاست

مجموعه فناوری تگرا هاست (تارنما نگار سپاهان) در سال 1388 به منظور فعالیت در زمینه فناوری اطلاعات تاسیس گردید و راه پر فراز و نشیب رشد و پیشرفت در این عرصه را به منظور کسب تجربه و خدمت به پیشرفت تکنولوژی در کشور با همراهی مدیران و متخصصین علوم فناوری اطلاعات و ارتباطات پیموده است . سعی ما در تگرا هاست ارائه پشتیبانی مطلوب جهت جلب کاربران گرامی می باشد که دستیابی به این موفقیت تنها به تلاش و پشتکار گروه پایان نمی یابد بلکه ارائه نظرات، پیشنهادات و انتقادات شما کاربران گرامی که در واقع سرمایه اصلی ما محسوب می شوید راه گشای ما در ارائه خدمات بهتر می باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن