آموزشسرورویندوز

نحوه بکاپ گرفتن از دیتابیس در SQL Server

آموزش نحوه بکاپ گرفتن از دیتابیس در نرم افزار Microsoft SQL Server

بکاپ گیری از پایگاه اطلاعاتی SQL Server یکی از مهمترین وظایف روزمره مدیران پایگاه اطلاعاتی در محیط SQL Server است. فرآیند بکاپ گیری بسیار مهم و مستلزم فرآیندهای خوب تعریف شده، چک لیست ها و چندین مدیر پایگاه اطلاعاتی جهت اجرا و مدیریت می باشد. خطاهای بکاپ گیری هنوز جزء متداول ترین خطاها هستند، خطاهای پرهزینه و زمانبر که مدیران دائما با آنها روبرو می شوند. 

برای شروع فرض بر این است که ما دیتابیس خود را در نرم افزار  Microsoft SQL Server Management Studio طراحی کرده ایم و حال قصد داریم از دیتابیس خود Backup بگیریم.

ابتدا نرم افزار Microsoft SQL Server Management Studio را باز کنید.

1.بر روی دیتابیس مورد نظر راست کلیک کنید، روی گزینه Tasks رفته در نهایت روی Backup کلیک کنید.
آموزش نحوه Backup گرفتن از دیتابیس در نرم افزار Microsoft SQL Server

 

2. در پنجره باز شده می توان ویژگی های Backup خود را تغییر داد. در بخش Destination می توان آدرس ذخیره Backup را دید. بدونه تغییر ویژگی ها بر روی دکمه Save کلیک کنید تا فایل BackUp در آدرس یاد شده ذخیره خواهد شد.

آموزش نحوه Backup گرفتن از دیتابیس در نرم افزار Microsoft SQL Server

1.در این قسمت توجه داشته باشید حتما یک آدرس برای مسیر ذخیره سازی فایل بکاپ وجود داشته باشد در غیر این صورت هنگام  restore کردن فایل دیتابیس با خطا مواجه می شوید.

آموزش نحوه Backup گرفتن از دیتابیس در نرم افزار Microsoft SQL Server

 

3.اگر تمامی مراحل را به درستی طی کرده باشید، پیغام موفقیت آمیز Restore دیتابیس را مشاهده می نمائید.

 

 

2/5 - (3 امتیاز)
برچسب ها
نمایش بیشتر

تگرا هاست

مجموعه فناوری تگرا هاست (تارنما نگار سپاهان) در سال 1388 به منظور فعالیت در زمینه فناوری اطلاعات تاسیس گردید و راه پر فراز و نشیب رشد و پیشرفت در این عرصه را به منظور کسب تجربه و خدمت به پیشرفت تکنولوژی در کشور با همراهی مدیران و متخصصین علوم فناوری اطلاعات و ارتباطات پیموده است . سعی ما در تگرا هاست ارائه پشتیبانی مطلوب جهت جلب کاربران گرامی می باشد که دستیابی به این موفقیت تنها به تلاش و پشتکار گروه پایان نمی یابد بلکه ارائه نظرات، پیشنهادات و انتقادات شما کاربران گرامی که در واقع سرمایه اصلی ما محسوب می شوید راه گشای ما در ارائه خدمات بهتر می باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن