آموزشپلسککنترل پنل ها

نحوه اتصال ساب دامین به سرور دیگر در پلسک

آموزش تصویری اتصال ساب دامین به سرور دیگر در کنترل پنل پلسک

اگر قصد اتصال ساب دامین به سرور دیگر را دارید ابتدا باید در سروری که قصد دارید ساب دامین شما به آن وصل شود ساب دامین را تعریف کنید ( یعنی اگر هاست است دامنه (main domain ) را روی ساب دامین تنظیم کنید و اگر قصد دارید ساب دامین را به وبلاگ وصل کنید باید ابتدا ساب دامین را در پنل وبلاگ اضافه کنید. ( اگر سرویس وبلاگ شما امکان اتصال ساب دامین را داشته باشد)


برای اتصال دامین به سرور دیگر نیازی به تغییر دی ان اس دامنه اصلی نیست. دی ان اس ساب دامین نیازی به تعریف روی دامین ندارد و فقط کافیست از هاست اصلی برای ساب دامین یک a record تعریف کنید. وصل کردن ساب دامین به یک سرور دیگر در صورتی که کنترل پنل پلسک  به صورت زیر می باشد :

1 –  وارد کنترل پنل پلسک شده و مطابق تصویر زیر بر روی DNS Settings کلیک کنید.

اتصال ساب دامنه به هاست دوم در Plesk

2 – در صفحه جدیدی که برایتان باز میشود بر روی Add Record کلیک کنید.

اتصال ساب دامنه به هاست دوم در Plesk

صفحه ای به شکل زیر باز می شود:

اتصال ساب دامنه به هاست دوم در Plesk
1. در بخش “Record Type” از لیست کشویی A را انتخاب کنید. 
2. در کادر مربوط به “Domain name” نام ساب دامنه مورد نظرتان را وارد نمایید. به عنوان مثال اگر ساب دامنه شما subdomain.tegrahost.com می باشد در کادر مربوطه عبارت subdomain را انتخاب کنید.
3. در بخش “IP address” آی پی هاستی که میخواهید ساب دامنه به آن متصل شود را وارد کنید .

4. در مرحله آخر روی گزینه  “Ok” کلیک کنید. 

مرحله 4: در انتها لازم است پیغامی مشابه  شکل زیر که در بالای صفحه مشاهده میشود را با کلیک روی گزینه “Update” تایید کنید .

اتصال ساب دامنه به هاست دوم در Plesk

نکته : لازم به ذکر است در هاستی که این رکورد را تعریف می کنید نیازی نیست از بخش subdomain این ساب دامنه را ایجاد کنید.

3.8/5 - (20 امتیاز)
برچسب ها
نمایش بیشتر

تگرا هاست

مجموعه فناوری تگرا هاست (تارنما نگار سپاهان) در سال 1388 به منظور فعالیت در زمینه فناوری اطلاعات تاسیس گردید و راه پر فراز و نشیب رشد و پیشرفت در این عرصه را به منظور کسب تجربه و خدمت به پیشرفت تکنولوژی در کشور با همراهی مدیران و متخصصین علوم فناوری اطلاعات و ارتباطات پیموده است . سعی ما در تگرا هاست ارائه پشتیبانی مطلوب جهت جلب کاربران گرامی می باشد که دستیابی به این موفقیت تنها به تلاش و پشتکار گروه پایان نمی یابد بلکه ارائه نظرات، پیشنهادات و انتقادات شما کاربران گرامی که در واقع سرمایه اصلی ما محسوب می شوید راه گشای ما در ارائه خدمات بهتر می باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن